Kulicki Kancelaria – usługi prawne dla firm IT, startupów i inwestorów - Prasówka #80

Prasówka #80

« wróć

 Zapraszamy na przegląd prasy od Kulicki Kancelaria!

1. [PODATKI | IT]

W jaki sposób rozliczać koszty poniesione na usługi IT?

 

Więcej na ten temat tutaj.

2. [PRAWO AUTORSKIE]

Dyrektywa o prawie autorskim jest coraz bliżej uchwalenia. Jeszcze w marcu przewidywane jest głosowanie Parlamentu Europejskiego w tej sprawie. Jakie obowiązki oraz obostrzenia czekają portale publikujące treści w internecie?

 

Więcej na ten temat tutaj.

3. [REJESTR CEIDG]

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ostrzega przedsiębiorców, którzy mają zdublowane wpisy w rejestrze Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub ich wpis jest zawieszony.  Mają oni obowiązek do 30 kwietnia skorygować dane, w przeciwnym razie zostaną wykreśleni z rejestru.

 

Więcej na ten temat tutaj.

4. [PIT-11 | OBOWIĄZKI PRACODAWCY]

Do końca lutego pracodawcy mieli czas na dostarczenie dokumentu PIT-11 swoim pracownikom. Ci, którzy nie zdążyli na czas poniosą konsekwencje.

 

Więcej na ten temat tutaj.

5. [PODATEK DOCHODOWY | AUTO SŁUŻBOWE]

Nowy sposób rozliczania firmowych samochodów budzi spore wątpliwości. Rzeczpospolita ma jednak dla przedsiębiorców dobre wieści.

 

Więcej na ten temat tutaj.

6. [CYBERBEZPIECZEŃSTWO]

Dyrektywa NIS, czyli ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, nakłada na dostawców usług informatycznych, sektor bankowy, energetyczny czy platformy sprzedaży on-line, nowe wymagania i obowiązki. Aby dowiedzieć się, jak należy się przygotować na zmiany przewidziane w ustawie oraz jak sprostać nowym wymaganiom, obejrzyj ten webcast.

 

Więcej na ten temat tutaj.

7. [IOD]

Przekazujesz dane do państw trzecich oraz organizacji międzynarodowych? Obejrzyj zapis ze szkolenia zorganizowanego dla IOD przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.

 

Więcej na ten temat tutaj.